Skip to content

Očistné kúry

Seznam zásaditých, neutrálních a kyselinotvorných  potravin

https://www.celostnimedicina.cz/zasadite-a-kyselinotvorne-potraviny.htm

 

Očista od solí pomocí bobkového listu.

„Jeho podstata je horká a suchá. Má schopnost rozpouštět a drobit. Rozpouští kámen a pomáhá při všech nemocech močového měchýře. Pomáhá při trombose jater a rozpouští zatvrdliny sleziny“. Rozhání otoky. Pro nejrůznější jedy působí jako protijed. Pomáhá při bolestech v kostech, kříži a při bolestech sedacího nervu.

Pro naše účely připravujeme odvar bobkového listu následujícím způsobem: 5 g bobkového listu dáme do 300 ml vody a po dobu pěti minut vaříme a pak necháme odstát v termosce. Odvar slijeme a v průběhu dne malými doušky pijeme. Za celý den vypijte 900 ml odvaru.Není možné vypít celé množství najednou, protože by mohlo dojít ke zhoršení potíží. Celou tuto proceduru opakujeme tři dny po sobě. Po týdnu ji pak můžete zopakovat. Nedivte se, jestliže se objeví vylučování růžově zabarvené moči, k němuž může docházet i každé půl hodiny. Jde o to, že se soli začnou tak rychle rozpouštět, že močový měchýř dráždí.

Přesvědčit se o tom, že se soli skutečně dobře rozpouštějí, je možné za jeden až dva týdny. Jestliže jste měli nepohyblivé nebo bolestivé klouby nebo jste trpěli bolestmi závislými na počasí, pak se přesvědčíte, že bolesti mizí a pohyblivost se zlepšuje.

Očista tlustého střeva (Šankhaprakšálana)

Jeden z klíčů zdraví se nachází ve střevech. Organismus se intoxikuje systematicky a bez přerušení po celý život. Intoxikuje se jednak látkami, které do něj přicházejí z vnějšku se stravou, jež není vždy dobré kvality, ze vzduchu, který není dostatečně čistý, jednak následkem dietních chyb a konečně – a to především – produkty hnilobného kvašení zbytků potravy ve střevě při chronických poruchách trávení.

Na očistu tlustého střeva a jako na každou očistu si musíte udělat čas a naplánovat si to tak, abyste byli u očisty co v největším klidu a hlavně jste nic nemuseli. Jen se věnovat sami sobě a to si užívat. Proto doporučuji očistu o víkendu a nebo den , kdy druhý den nikam nemusíte. Den před očistou doporučuji jen kašovitou stravu a v den očisty také. Kdo zvládne v den očisty bez jídla jen s vodou tím lépe. Nalaďte se na svoje tělo a dejte mu informaci, že mu nechcete ubližovat, ale naopak vyčistit a udělat tělu dobře. U toho si hlaďte zažívání. Odpoledne si převařte 2 litry vody a nechte jí vychlad nou, ale aby nebyla studená. Přimíchejte 2 polévkové lžíce mořské soli a pomalu pijte. Voda musí být vlažná. Kdo zvládne klystýr, tak si připravte zase vlažnou vodu od 0,3l-0,5l s jednou malou lžičkou soli. Vypijte 0,5 l vody a udělejte si klystýr. Voda by se měla vypít do 40 minut. Potom jen odpočívejte a sledujte co z Vás odchází. Ke konci by to měla být jen čistá voda. Ten den byste nic už neměli jíst. Snažte se během očisty co nejvíce odpočívat a relaxovat. Doporučuji během očisty masáž břicha ve směru hodinových ručiček. Druhý den začněte zeleninovou šťávou, potom lehkou snídani. Tento den bych doporučil jíst lehké jídlo, které neobsahuje maso a smažené pokrmy.

V případě dotazu volejte na telefon 776302545, rádi Vám pomůžeme

Jednodenní a vícedenní půsty

vše podrobně vysvětlíme na našich seminářích

Očista jater

Játra jsou nejdůležitějším orgánem pro detoxikaci organismu a především na jaře je hodně znát oslabení jater a žlučníku. Mají přímý vliv na velké množství zdravotních problémů, mimo jiné na nádorová onemocnění, cévní problematiku a alergie. Toxická zátěž v játrech vyvolává permanentní únavu a jakékoliv toxiny, které zhoršují činnost jater, mají dopad na celkové zdraví. Játra produkují okolo 1-1,5 l žluči denně a je to naše dokonalá chemická továrna, která nám zajišťuje obrovské množství enzymů, důležitých pro trávení potravy. V jaterních buňkách se tvoří žlučové kyseliny, které ovlivňují trávení, zejména tuků. Játra jsou také bankou vitamínů skupiny B, vytváří se v nich glykogen a cholesterol. Žluč je tedy velmi složitý roztok, který obsahuje hlavně žlučové kyseliny a cholesterol. Pokud se vlivem špatné životosprávy žluč příliš zahustí, začnou vznikat úsady, zátky a kaménky různého složení. Tyto nánosy značně zhoršují, až zabraňují dobrému trávení, ale i detoxikační funkci jater. Uvnitř těchto nánosů také mohou žít patogenní mikroorganismy a různí parazité.

Nánosy uvnitř jater zabraňují správnému metabolismu cholesterolu a toxické zatížení jater stojí za naprostou většinou vážných zdravotních problémů. Špatná funkce jater má navíc přímý vliv na periferní nervy, které ovládají naše motorické i pocitové funkce a játra také ovládají kůru nadledvinek, které produkují stresové hormony. Zdravá fungující játra tedy znamenají vysokou odolnost vůči stresu. Zanesená játra vyvolávají agresi, takže toxická ložiska v tomto orgánu mění lidi v žárlivé, nepružné, zaťaté a nenávistné. Naštěstí jsou játra orgánem, který lze velmi dobře regenerovat a pro zdravou funkci organismu je třeba játra a žlučovody pravidelně čistit…

Kompletní informace a návod na očistu jater

Očista nosu (džala néti)

Očista nosu neti je vynikající a výborně promyšlená technika. Ačkoli se jedná o původně jógovou očistnou techniku,může být užitečná i lidem, které jóga nezajímá. Jestliže za jednu minutu průměrně osmnáctkrát vdechneme litr vzduchu, projde nosem v nádechu přibližně 26 000 litrů vzduchu za 24 hodin. V dnešní době, kdy je vzduch značně znečištěn, můžeme tuto techniku brát doslova jako balzám pro náš nos. Jelikož naše nosní sliznice je soustavně kontaminována poletujícími bakteriemi, sporami hub, různými alergeny a dalšími nečistotami vzniká riziko zánětlivých procesů a rýmy. Proto je tato metoda velmi prospěšná zejména z preventivního hlediska. Jogíni tvrdí, že nosní sprcha člověka zbavuje všech neduhů od ramen nahoru. Hlavním přínosem džala néti je vyčištění nosních dutin. Dokonale z nosu odstraňuje prach a hlen nahromaděný v nosních dutinách. Je nejlepší praktikovat ji jako součást ranní hygieny.

Kompletní návod na očistu nosu

Reklamy