Skip to content

Postřehy z ozdravných pobytů

Víkend plný bylinek 2016

Petr měl kurz perfektně připravený, vařili jsme podle nekonvenčních receptů výborná jídla (největší úspěch měly myslím květy pampelišky, listy  kontryhele a listy kopřivy obalené v těstíčku a osmažené, kopřivový špenát a ořechová bezlepková bábovka)

– kondici nám vylepšilo každodenní bezvadné cvičení
– nadchlo mě sbírání bylinek v čisté a překrásné přírodě Podkrkonoší
– moc se mi líbilo útulné ubytování

Ozdravné rozmazlování těla 2014

Rozmazlovací víkend byl nejlepší a nejodpočinkovnější welness, který jsem kdy mohla zažít. 4 dny byly málo, dokážu si představit, že k těm odpočinkovým dnům si vezmu ještě jeden den, abych se zase dostala zpátky na zem.

Od prvního okamžiku jsem se cítila jako v bavlnce, prostředí, lidé i strava úžasná. Ač vegetariásnká, tak luxusní.

Průvodci rozmazlovacího víkendu, Petr a Kuba, byli velice vstřícní a ochotní poslouchat, konzultovat případné trable, nejen zdravotní a ochotni pomoci. .. a proto jedu na další víkend opět 🙂 “

Alena 

Kurz zdravá záda a posílení zraku srpen 2013

Chtěla bych poděkovat Hance a Petrovi za další úžasný kurz. Byla jsem s nimi již na dvou dalších kurzech-na Tai-chi letos v červnu(poprvé v životě) a na Zdravých zádech a posílení zraku (srpen 2013). Pokaždé to bylo jiné a pokaždé perfektní. Odjížděla jsem poněkud zničená na těle, ale rozzářena na duší.

Dík  Stáňa

1. 8.  –  4. 8. 2013 jsme se s přítelem zúčastnili prodlouženého víkendu ve Zhoři u Pacova – Ozdravný pobyt na záda a páteř. Pobyt jsem našla na internetu více méně „náhodně“. No ale myslím, že nic není náhoda, všechno je tak jak má být 🙂 Jeli jsme  plni zvědavosti co nás tam očekává a musím říct, že pobyt zdaleka předčil naše očekávání. Všechno bylo na jedničku s hvězdičkou  🙂 Ubytování, strava (skvělá vegetariánká – mnohdy ani nebylo poznat,že tam není maso 🙂  ), skvělá parta lidí, krásná příroda a co hlavně – skvělí lektoři Hanka s Petrem – těm patří velký dík za to, jak se nám věnovali a měli vše skvěle připravené ;.Musím říct, že jsem přijela domů plná energie a tak nějak „nabitá“, za což velké díky. Byl to pro nás úžasný víkend a určitě, jak bude příležitost, s Petrem a spol.  zase někam vyrazíme 🙂

Takže ještě jednou  díky a pozdrav všem 🙂

Jana a Pepča 

Díky za perfektní procvičení těla i duše.

Aleš

Kurz Tai-chi červen 2012

“Ráda bych touto cestou poděkovala Petrovi a Staňce za úžasně strávený prodloužený víkend ve Vysokém nad Jizerou. Nevěřila jsem, že budou schopni nás za 4 dny naučit celou sestavu Tai-chi, a přesto se jim to povedlo, což je úžasné. Teď si můžu cvicit sama doma a nemusím nikam dojíždět. Taici je super a celý kurz byl velmi vydařený, až se mi nechtělo domů. Vládla tam v naší komorní atmosféře pohoda a už dlouho jsem se tak nezasmála. Do toho nám pan kuchař vařil neskutečně dobrá jídla a počasí bylo naprosto luxusní. Kurz bych rozhodně doporučila každému, kdo se chce naučit sestavu nabíjející obrovskou vitalitou a zároveň zrelaxovat na úžasném místě na horách.”

Jana 32 let

Návrat k půstu duben 2012

Ahoj Petře,

ráda bych Tobě i Staňce ještě jednou poděkovala za zorganizování Návratu k půstu a samozřejmě za to, že jste nás jím provedli :-) Nyní s odstupem cítím ještě intenzivněji, jaký pozitivní vliv měl půst na pročištění mého těla a mysli, cítím se mnohem lépe jak fyzicky, tak i psychicky. Zklidnění a nadhled získaný během půstu zejména ve vztahu k práci přetrvává i po návratu do “běžného” života, a doufám, že mi vydrží co nejdéle.
Změnil se i můj vztah k jídlu, nutkavá potřeba “uklidňovat se” a “dělat si radost” sladkostmi či jídlem obecně vyšuměla, protože se cítím dobře sama od sebe a jím jen tolik, kolik mé tělo skutečně potřebuje (což je mnohem méně, než co člověku přijde, když je přemožen různými stresy).
Na základě své zkušenosti s půstem jsem se rozhodnuta začít jej zařazovat do svého života, neboť když jej člověk chápe jako něco, čím svému tělu velmi prospívá, stane se pro něj příjemným a povznášejícím zážitkem.

Dorka 

Před účastní na prvním půstu jsem měla velkou obavu, že tak dlouho bez příjmu potravy nemohu vydržet.
Petrovo doporučení a vnitřní hlas mého těla mi dodalo odvahu zabojovat se svými vážnými zdravotními problémy.
Půstu jsem se zúčastnila již po druhé, mé zdravotní problémy převážně vymizely.
Jsem šťastná, že se mi naskytla příležitost něco takového vyzkoušet, i síla skupiny udělala své a dodala vždy odvahu vydržet až do konce.
Vřele doporučuji všem, kteří touží něco ve svém životě změnit:), skvělá příležitost poznat nepoznané.

Marie 

Reklamy